Průvodce
1 | 2 | 3 | 4

The Secret
1 | 2
.

Kapitola 3

27. dubna 2010 v 20:37 | Karrot

Kapitola 3


Pojď, sednem si na to." Odvedl mně k jedné z modrých polstrovaných lavic. Opřel se a spustil:
"Takže... Bývaly doby, kdy bylo ve vesmíru jenom dobro. Vy lidé, tomu říkáte Ráj. My, Nebešťané, tomu říkáme Období Kelhan.V Období Kelhan, nebyl nikdo zlý, nebyla žádná pravidla, protože nebyl nikdo, kdo by je dodržoval nebo je porušoval. Všichni k životu potřebovali jenom lásku.
Jenomže pak jeden z Vyšších udělal obrovskou chybu. Měl dítě s člověkem. Ne, nerozumíš tomu." zvedl ruku, když sem otrvírala pusu na protest," To se nesmí. To je zakázané, naprosté tabu. Vyšší nemají city, protože kdyby padla taková obrovská moc do rukou někoho, kdo miluje, nenávidí, kdo cítí závist a zášť, způsobilo by to obrovské škody. Mír a láska by byly pryč a to vše by nahradilo zlo. Dítě Vyššího a člověka, je kříženec. Z obou má něco, což znamená, že z člověka má schopnost cítit a z Vyššího má moc. Ne jen tak ledajakou. Moc takového rozsahu, že dokáže vyvolat Vesmírnou bouři, stvořit jakéhokoliv tvora, jakýkoliv nový svět.

Takže se narodil chlapec. Chlapec napůl člověk a napůl Vyšší. Z počátku se to Hřešitel snažil ututlat..."
"Promiň, jak si ho to nazval?"
"Hřešitel? Vyšší nemají jména, jenom přezdívky, které jim dávají nebešťané. A on porušil jediné a první pravidlo které kdy bylo. Už chápeš proč Hřešitel?
No, každopádně na to ostatní Vyšší přišli. Neumíš si představit, co to bylo za povyk, když zjistli, že je ve Vesmíru takové nebezpečné dítě. Konala se Sanrio, to je obrovská schůze všech co ve Vesmíru něco znamenají, takže se tam shromáždili Rada Starších, Strážci Dorty, všechni andělé, Paní Krenská, Strážce Zrcadla, všichni Hlídači, Královna Tristen a samozřejmě všichni Vyšší. Sanrio není jen tak ledajaká schůze. Tahle schůze se doposavaď konala jsen dvakrát. Poprvé když bylo ukradeno Zrcadlo a podruhé právě kvůli tomu dítěti.
Tomu chlapci bylo dáno jméno Tarom. V Jazyce to znamená..no, vy pro to nemáte vlastně slovo. Něco jako nebezpečný, nevyzpytatelný, ten, koho se musíme bát, ale zároveň nepoznaný, ten o kom nic nevíme. Abys pochopila, jména mají moc. Když se zrodí tvá duše, dostane jméno. To jméno s sebou neseš celou tvojí existenci. To jméno vyjadřuje, jaký si, vyjadřuje, co s tebou Matka zymýšlí. Ale to pochopíš až po Cestě.
Každým pádem, Tarom nemohl žít ve světě smrtelníků. Jeho duši tedy odebrali ze země smrtelníků dřív. Dřív, než byla kdy jaká duše odebrána. Vyšší si ale nemohli dovolit, aby lidé, tedy smrtelníci, věděli něco o životě Nahoře. Tarom byl tedy dostal průvodce a a byl odveden do Města. Říká se, že se s průvodcem nějak víc sblížili a stali se dobrými přáteli. Tarom byl tedy vyslýchán. Neprošel Cestou, protože jeho duše byla na něco takového ještě příliš mladá. Nemohli tedy vědět, jestli má v sobě dobro nebo zlo. Byl podroben různým zkouškám a udělali Vyšší tu největší chybu.
Zapomněli, že někdo kdo má city, může cítit zášť, nudu, nenávist. Tarom city měl a jeho duše byla zoufale nevyspělá a mladičká a jasně, že ho nebavilo být pořád zavřený v Paláci a dělat nějaké hloupé zkoušky. Rozhodl se, že uteče. Doteď netušil, jak velkou má moc, věděl jenom, že dokáže dělat jakési zvláštní věci. Jako například že dokáže vyvolat vítr, když je bezvětří a déšť, když je sucho. Poradil se tedy se svým průvodcem. Ten mu samozřejmě řekl, že musí zůstat a to se Taromovi nelíbilo. Vzbudilo to v něm vztek a lítost. Tehdy z něj vytryskly všechny jeho schopnosti, jako když odzátkuješ natřepané šampaňské. Smetlo to všechny budovy v dosahu deseti mil.
Zvláštní je, že jen budovy, ne lidi. Spekuluje se o tom, že když byla nablízku jeho průvodce, který byl zároveň i jeho přítelem, nechtěl způsobit nic, co by ho mohlo zabít.
Tarom tedy uprchl ze své zlaté klece. Nikdo neví, kam se poděl. Možná zemřel, možná lituje svých činů. Kdo ví? Říká se ale, že Tarom byl z dvojčat. Ale pochybuji o tom, jinak by se ho Vyšší už pokusili zbavit.."
"Z čeho soudíš, že tak neučinili?" přerušila jsem ho najednou. Rudolf se na mně podíval: "Vyšší nám musí všechno říkat. Je to zákon. Tak to Matka chtěla, tak to taky udělala. Kdykoliv Vyšší něco podniknou, sdělí to archandělům a ti andělům, andělé duším, a tak dál, a tak dál."
"Proč si vůbec říkají Vyšší?" podivila jsem se.
"No, zaprvé dosáhli nejvyšší možné Dikran. To je... Jak to říct... To je něco jako různé levely ve vašich počítačových hrách, chápeš? Mimochodem, sice jsou někdy dost nechutný a morbidní, ale skvěle se na to dívá." Usmál se s lišáckým výrazem, ale hned zase zvážněl. "Dikran, jsou tedy levely. Je jich třináct. První Dikran, druhý, atak dál, chápeš? My jsme teď v Prvním Dikran. Tady přicházejí duše zemřelých na Cestu a učí se pravidlům. Po Cestě přecházejí na tu Dikran, na kterou byli schopni dojít. Většinou je to pátá až sedmá, výjjimečně osmá až devátá.
Nejvyšší, Třínáctá Dikran, je stupeň Osvícení, poznání sebe sama i všeho ostatního. Když jí dosáhneš, setkáš se s Matkou a ona ti předá veškerá práva na správu Vesmíru. Když jí dosáhneš, budeš společně s Matkou spravovat Zahrady a dostaneš Klíč. No prostě něco nepředstavitelného.
Vyšší dosáhli všichni Jedenácté Dikran, a to je zatím nejvyšší, na jakou se kdy kdo dostal. Když dosáhneš Jedenácté Dikran, automaticky se stáváš Vyšší. Vyšších ale není moc. Je jich jen třináct. Poslední se k nim přidal před dvě stě tisíci lety, měřeno podle Hory Času. Dosáhnout třinácté Dikran je nesmírně obtížné a skoro žádná duše to nedokáže.
"A co je to ta Cesta?" zeptala jsem se konečně "Pořád tady o ní někdo mluví, ale já nevím o co jde!"
Rudolf se poškrábal na bradě jako kdyby váhal. "Co je?" bouchla jsem ho žertovně
do ramene. "Nic, nic. Jen nevím, jestli ti to můžu říct." "Ale no tak."
Podíval se na mě a přemýšlel. Nasadila jsem psí oči. "Tak dobře." podvolil se, " Ale řeknu ti jen něco a ani tak nikomu neříkej, že si o tom se mnou mluvila, jo?" "Jasně, neboj se." přitakala jsem hned se spokojným úsměvem.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 *EMOgirlEMO* *EMOgirlEMO* | Web | 27. dubna 2010 v 23:26 | Reagovat

Páni, zní to zajímavě :) Jdu si dočíst i ty předešlé díly. :))

Mimochodem nechci otravovat, ale kdyby jsi měla zájem přečíst si mou tvorbu, mám jednu novou povídku (GoF) :-) Tak pokud by jsi zavítala, byla bych moc vděčná. :))

Jinak kdy se dočkám další části? :-)

2 Karrot Karrot | E-mail | Web | 28. dubna 2010 v 16:04 | Reagovat

[1]: : Určitě se juknu :)
Jinak, další část se právě píše. Když budu mít dost času, možná jí sem hodim ještě dneska. Když ne, tk do zítra stopro :)

3 *EMOgirlEMO* *EMOgirlEMO* | Web | 28. dubna 2010 v 16:27 | Reagovat

Tak to se těším :)) Možná si počkám do zítřka, ale nevadí.. Alespoň se mám na co těšit. :D :)

Jinak strašně moc Ti děkuju :) Nečekala jsem, že se vážně podíváš. x) Ještě jednou díky. :-)

4 *EMOgirlEMO* *EMOgirlEMO* | Web | 28. dubna 2010 v 16:56 | Reagovat

Mimochodem ještě mě tak napadlo, jestli to není ten hezký kluk ten Tarom :D :-)

5 MiMi Madison H. MiMi Madison H. | Web | 1. května 2010 v 2:22 | Reagovat

no, čím ďalej, tým zaujímavejšie sa to risuje

6 Dincie Dincie | Web | 4. května 2010 v 18:11 | Reagovat

:D Člověk by čekal, že alespoň ve Vesmíru nebo v Nebi nebudou platit příkazy a zákazy...a ejhle... tohle vypadá evidentně jinak...:D  :D  :D Natahuješ nás hezky a tvoje fantazie zřejmě nezná hranic...:D  :D  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.