Průvodce
1 | 2 | 3 | 4

The Secret
1 | 2
.

Kapitola 21

15. května 2010 v 16:14 | Karr

Kapitola 21

Zamrkala jse, jako kdybych dostala pěstí.
"C-cože si to řekl?" vykulila jsem oči a zvedla nedůvěřivě obočí.
"On není a nikdy nebyl tvým průvodcem. Podvedl tě." řekl a přešel ke mě. Naléhavě mě vzal za ruku a stiskl ji. "Celou dobu co jsem byl zavřený, jsem myslel jen na to, jestli si v pořádku. On je špeh, nic víc. Nebešťané ho zavrhli jen co propustil Taroma. Já, on..." vypadalo to, že neví co říct. Prudce jsem mu vyškubla ruku a ustoupila od něj.
"To je naprostá hloupost." ucedila jsem skrz zuby.
"Prosím, chápej. Uvěznil mě, protože Vyšší se tě chtěli zmocnit. Tebe a tvojí moci. On je jejich špeh, pouhá loutka. Proto ho stromy a příroda nemají rádi, proto se Jane zděsila, když zjistila co je zač. On je zlý, vždycky byl zlý a vždycky bude. Prosím, muší to pochopit." naléhal. Ale to co říkal, nedávalo smysl.

"On mě miluje." stála jsem si tvrdošíjně na svém. Mužovy oči potemněly, zesmutněly.
"To bylo jen součástí té lži. Je mi to líto."
Ne, to přece není možné.
"Tomu nevěřím." křikla jsem. "Kdo si, že se vůbec opovažuješ něco takového říct? Vždyť je to anděl sakra. Anděl!"
"Jmenuju se William. Jsem první a nejvyšší z archandělů." řekl a shodil kapuci, kterou měl dosud na sobě.
"Mě je jedno, jaké postavení máš mezi těmihle lidmi! Já chci, abys mi řekl pravdu!" přikázala jsem.
William zavrávolal pod tíhou kouzla, které jsem do toho příkazu nevědomky dala. Byla jsem tak rozčilená.
"Prosím, uklidni se." prosil. "Já ti všechno povím, jen se uklidni, ano? Nebylo by dobré, kdyby si se teď rozčilovala." položil mi ruku na rameno a tělem mi projel teplý, klidný pocit. Zhluboka jsem se nadechla a zase vydechla. Významně jsem se podívala na jeho ruku, položenou na mém rameni. Když viděl můj pohled, stáhnul ji.
"Pojďme se prosím dosadit a já ti všechno vysvětlím."
Poté, co požehnal Jane a nechal ji vstát, mávnutím ruky rozdělal oheň a druhým mávnutím připravil jídlo, jsme si sedli kolem ohniště. Jane opřela o obrovitou Doru, která spokojeně ležla a vyhrívala se na ohni. Já trucovitě seděla naproti ní, opřená zase o Alba a snažila se neposlouchat jeho sebeuspokojení. William si sed kousek dál ode mě a vedle něj seděl se složenou hlavu Nulon. Nevím proč, jen co Rafael zmizel, přestala jsem mít z Nulona tak špatný pocit. Divné.
William se nadechl a začal mluvit.
"Pověst o Muži Temnost, tedy Taromovi už znáš. Ale znáš jenom jeho podobu pro Nebešťany. My, co se staráme o Vesmír, to známe jinak."
"Kdysi dávno, se jeden z Vyšších zamiloval. Do lidské ženy. Svou lásku tutlal a snažil se být se svou milovanou co nejvíce to šlo. Jednoho se ale stala chyba, které dodnes lituje celý Vesmír. Počali dítě. Víš, proč je to nebezpečné, to vysvětlovat nemusím.
Narodil se tedy velmi mocný chlapec. Nikdo nevěděl, kdy se jeho moc zcela probudí a jak velký bude mít rozsah. Moc je znásobována našimi city a lidé jich mají vic než dost. Když ho stáhli ze světa živých, dosatl průvodce. Rafaela. Rafael byl vždy svědomitý a dobrý anděl. Ale v případě Taroma to bylo moc velké lákadlo. Chtěl získat jeho moc. Záměrně ho nedporovodil na Cestu, ale vedl ho rovnou k Vyšším. Věděl, že ho moci zbaví a budou ji muset na někoho přenést. Chtěl být první v pořadníku.
Když se to Tarom dozvěděl, vybuchl vzteky. Všechny jeho schopnosti z něj vytryskly a to se nemělo stát. Jeho moc ho ovládla, jeho srdce i mysl a on se stal velmi, velmi zlou osobou. Smrt si pro něj přišla..."
"Počkej, říkal si Smrt? Jako opravdová Smrt?" přerušila jsem ho.
"K tomu se dostaneme později." přerušil mě přísně a podíval se na mě jako učitel.
"Promiň, promiň."
"Takže, Smrt si pro něj přišla a odvedla ho do Podsvětí. Tam z něj udělala mocného a nebezpečného vládce Vládce Temnot. Tarom nezmizel, dodnes vládne celému Podsvětí a jeho moc narůstá. Od té doby vládne v Nebi chaos.
A tehdy, kdy se narodil Tarom, byla pronesena věštba. Zrcadlo Budoucnosti ukázalo obraz mladé ženy s karamelovými vlasy a bronzovou pletí. Ženu s obrovskou mocí. Ženu, která je předurčena svrhnout Taromovu vládu v Podsvětí a nastolit harmonii. Jméno té ženy je Alia. Ty Claire, jsi Alia. Ty jsi Vyvolená." ukončil své vyprávění a podíval se mi do očí. Přišlo mi, že vidí všechny myšlenky co se mi honí hlavou. Měl tak strašně pronikavý, přímo rentgenový pohled.
"A seš si jistý, že si se nespletl?" zasténala jsem.
"Jak prosím?" Protočila jsem oči.
"Vtip, humor, legrace, sranda. Neříká ti to nic?"
"Jo tak."
"Jo tak."
"A kam Rafael zmizel?" ozvala se Jane. William se na ní podíval.
"To nevím, ale řekl bych, že ke svým pánům." zamyslel se.
Myšlenka na Rafaela mnou projela jako kus rozžhaveného železa. To přece není možné, nemohl mě takhle zradit.
"Já tomu nevěřím." ozvala jsem se hlasitě. Všichni se na mě podívali.
"Ne, nerozumíte. Nevěřím, že je Rafael zlý. To prostě není možné. On mě miluje, vím to." stála jsem si na svém. Nemohla jsem, ani nechtěla věřit tomu, že všechny pohledy, dotyky polibky... Že to byla všechno lež.
"Vím, že je to těžké. Ale podvedl tě. Je mi to..."
"Hlavně proboha živého neřikej, že je ti to líto." zaječela jsem. "On mě nezradil ani nepodvedl! Nikdy by nic takového neudělal! Já to prostě vím." Ukončila jsem trucovitě debatu a založila si ruce na prsou.
Rafael mě miluje, tím jsem si byla naprosto jistá.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 B. B. | Web | 15. května 2010 v 16:17 | Reagovat

jasně, mám :D, barbora225

2 Sussanah de Silva Sussanah de Silva | Web | 15. května 2010 v 17:24 | Reagovat

hůůů tak to je hustý! už aby se ukázalo, jak to teda je! =)

3 mil01 mil01 | 15. května 2010 v 18:19 | Reagovat

Hmm, no ja taky moc neverim, ze ji nemiluje... :-) jsem vazne zvedava, jak to bude cele dal.. :-) Ale to tady po kazde kapitolce. Nikol me tu dycky natahuje jak gumicku ale az jednou prasknu zvedavosti, tak me bude mit na svedomi... :-)

4 MiMi Madison H. ♥Aff♥ MiMi Madison H. ♥Aff♥ | Web | 16. května 2010 v 11:00 | Reagovat

no, len aby sa jej tá dôverčivosť voči Rafaelovi ešte nevypomstila..hihi..lebo ja neverím nejako extra na to, že ju miluje, keď v jednej kapitolke, jak bol u vyšších, povedal, že všetko ide podľa plánu, a že mu verí...tss, takže ju klame, podľa všetkého...aj ja chcem takého sprievodcu ako je William, neviem, čo sa jej na ňom nepáči, musím byť oveľa úžasnejší, aspoň podľa popisu a podľa toho, ako o nej zmýšľal, keď bol uväznený, proste podľa všetkého :)
zase krásny diel :) teším sa na ďalší :p

5 Erunis Erunis | Web | 16. května 2010 v 19:33 | Reagovat

Konečně jsem se "dokopala" k přečtení této naprosto úžasné fantasty povídky..=) No, slovo dokopala je moc hnusný.. Takže, přečetla jsem si prolog a strašně se mi to líbilo.. A dnešek jsem strávila tak, že jsem jen četla a četla kapitoly.. Až moc jsem se do toho zažrala, že jsem to přečetla jedním dechem a prostě jsem se nemohla zdržovat komentáři.. Byla jsem tak zvědavá, jak se to bude vyvíjet, že to jinak nešlo..=( *stydím se*..=D=D
A k této kapitole.. Páni.. To bylo ale zajímavé..=P Netroufla jsem se ani pořádně nadechnout, abych nepokazila tu skvělou harmonii, která mě prostě obklopila, když jsem četla..=) Je to krásně popsané.. V hlavě se mi to odehrává jako nějaký film..=) A nakonec řeknu jediné.. Získala jsi dalšího věrného čtenáře.. Mě..=P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.